previous arrow
next arrow
Slider

Ceramika

  • Ceramika na metalu

Uzupełnienia stałe na podbudowie ze stopów dentystycznych bezniklowych licowane ceramiką to szeroko stosowane rozwiązanie w protetyce. Wysoką wartość estetyczną zapewniamy przez wybór ceramiki o doskonałych właściwościach optycznych i stabilności koloru. Szczelność dopasowania prac to jeden z gwarantów udanej rekonstrukcji protetycznej. Dzięki pracy w technologii cyfrowej możemy zagwarantować państwu dokładność w dopasowaniu i certyfikowane stopy.

  • Ceramika na tlenku cyrkonu

Tlenek cyrkonu  znalazł zastosowanie w medycynie jakiś czas temu. Stosowany w stomatologii spełnia oczekiwania najbardziej wymagających. Pracujemy z tym materiałem w technologii CAD/CAM  – skanowanie modelu, projektowanie, frezowanie konstrukcji. Wysoka wytrzymałość, szeroka gama rozwiązań, duża stabilność przy długich mostach, biokompatybilność i brak reakcji alergicznych to tylko kilka zalet tego materiału. Naśladujemy naturę dzięki licowaniu bezmetalowej konstrukcji ceramiką.

  • Uzupełnienie pełnoceramiczne

Materiał z jakiego wykonywane są te uzupełnienia to dwukrzemian litu, obecny na rynku pod nazwą IPS E.max Press firmy Ivoclar Vivadent czy ceraMotion Lisi firmy Dentaurum. Główne zastosowania systemów pełnoceramicznych to korony, krótkie 3 pkt mosty, odbudowy inlay i overlay oraz licówki czy minimalnie inwazyjne korony.

Uzupełnienia tego typu to najwyższa możliwa estetyka przy zachowaniu dużej wytrzymałości.

Szeroki asortyment materiału pozwala stosować go w przypadku mocno przebarwionych zębów filarowych. Zastosowanie ceramiki w pastach 2D i 3D pozwala na osiągnięcie dużej estetyki i naturalnej głębi.

Posts created 10

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Translate »